Дури 1.062 санкции за пребрзо возење Во текот на завчерашниот ден (19.6.2022), Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на ...
сите 3 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ...
сите 36 | | | веќе видена

„Брако“ од Велес од денес ја претставува Програмата за жица и жичани производи во Диселдорф, на водечкиот саем од областа на жичаната индустрија во светски ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи во целост ги демантира дезинформациите пласирани од страна на претседателот на Независниот синдикат на полиција на ...
сите 4 | | | веќе видена

Тетовецот Беким Аземи (48) доби три години завор за кривичното дело „Неплаќање акциза“. Пресудата не е правосилна. Во Основен суд Велес, тој беше прогласен за ...
сите 2 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство по барање на ЈП „Национални шуми“ – Скопје, согласно член 57 став 2 од ...
| | веќе видена

На 28 јуни 1921 година во Софија е убиен Ѓорче Петров, револуционер кој целиот свој живот го посветил на борбата за слобода на македонскиот народ. Тој е еден ...
| | веќе видена

На уникатен и необичен начин, овој викенд започна деветтото долго очекувано издание на Меѓународниот фестивал на комедијата „Гола Месечина“, организиран од ...
сите 16 | | | веќе видена

На 28 Јуни