Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 20.30 часот во СВР Скопје К.Н. пријавил дека на царински терминал на подрачјето на Гази Баба било ...
сите 13 | | | прочитана: 4883 | веќе видена

Престојните претседателски избори после долги години ќе бидат вистинска „битка“. За прв пат по 2009 година се пријавени голем број кандидати, дури девет лица, ...
| | прочитана: 2563 | веќе видена

Намалување на метежот и редиците на чекање во здравствените установи, квалитетна здравствена услуга за сметка на намалената административна работа, брза ...
сите 5 | | | прочитана: 901 | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вети дека кога ВМРО-ДПМНЕ ќе дојде на власт, до 2026-та година ќе бидат завршени автопатот Кичево – Охрид и ...
сите 27 | | | прочитана: 583 | веќе видена

Последната објавена анкета покажува дека во изборната единица 3 ВМРО-ДПМНЕ би освоила апсолутно мнозинство 12 до 13 мандати, а СДСМ би имала двојно помалку од ...
| | прочитана: 338 | веќе видена

Примерот со Велес каде со релативно мал напор на локалната самоуправа и тимот на техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски е ублажен хаосот со ...
сите 4 | | | прочитана: 322 | веќе видена

Истражувачката репортерска агенција ( ИРЛ) открива потенцијален скандал со тендерите во ЕСМ каде е замешана службеничка вработена во Пошта. Во нивното ...
сите 5 | | | прочитана: 297 | веќе видена

Денеска во Велес министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски заедно со државниот советник за рурален развој, Трајан Димковски ...
сите 8 | | | прочитана: 185 | веќе видена

ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги ...
сите 14 | | | прочитана: 182 | веќе видена

И министерот за земјоделие Љупчо Николовски не се согласува со владината одлука сончогледот да има покачен ДДВ на 10 отсто, како луксузен производ. Таа беше ...
| | веќе видена

Во Македонија 31 процент од девојчињата на 15-годишна возраст се чувствуваат осамени, а тој процент во Европа и Централна Азија е 28, се вели во Студијата за ...
сите 4 | | | веќе видена

Има голема загриженост кај меѓународната заедница откако им посочив дека тоа што со закон ми е загарантирано мене и на дополнителниот заменик министер за ...
сите 2 | | | веќе видена

Апелациониот суд Скопје го одби барањето на одбраната на Александар Ѓорчевски, таткото на убиената 14-годишна Вања, да му се укине мерката притвор. Според ...
сите 15 | | | веќе видена

Британската разузнавачка служба активно го поддржувала формирањето на движењето Бали Комбетар (Национален фронт) во Албанија, а американското разузнавање ...
| | веќе видена

next