Основното јавно обвинителство Велес до надлежниот суд поднесе обвинителен акт против поранешен градоначалник на Општина Чашка за продолжено кривично дело ...
сите 14 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица од Битола за кривично дело – Неовластено производство и ...
сите 4 | | | веќе видена

33- годишниот затвореник од Велес кој завчера пријави дека бил силуван во ќелијата во Казнено – поправниот дом „Идризово“ ја демантирал информацијата. Според ...
сите 16 | | | веќе видена