Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата вчера спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Скопје – Велес за санкционирање на возила ...
сите 10 | | | прочитана: 638 | веќе видена

СВР Штип, СВР Велес, СВР Охрид и СВР Струмица поднесоа кривични пријави против В.П(42), П.Р.(32) и К.В.(55) од Делчево, В.Г.(33) од Македонска Каменица, ...
| | прочитана: 420 | веќе видена

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица од Битола за кривично дело – Неовластено производство и ...
сите 4 | | | прочитана: 407 | веќе видена

Основното јавно обвинителство Велес до надлежниот суд поднесе обвинителен акт против поранешен градоначалник на Општина Чашка за продолжено кривично дело ...
сите 14 | | | прочитана: 208 | веќе видена