Пред 18 години, на денешен ден, од Република Турција во Република Македонија беше донесено легендарното Црешово топче, уникатен примерок, кој се чува во ...
| | веќе видена

Жена од Велес, со примени две дози вакцина е заразена со коронавирус. Имала болки во градите, па побарала лекарска помош. Анализите направени по препорака на ...
сите 2 | | | веќе видена

МИЈАЛКОВ И АЛФИТЕ ОСЛОБОДЕНИ ЗА „ТОРТУРА“ Сашо Мијалков, поранешниот директор на УБК и полициските Алфи се ослободени од обвинение за случајот „Тортура“ кој се ...
| | веќе видена

ЗАДОЛЖУВАЊЕТО НА ОХРИД НА 3 МЕСЕЦИ ПРЕД ИЗБОРИ Е ПОСЛЕДНИОТ ПРИМЕР ЗА НЕСПОСОБНОСТА И КОРУМПИРАНОСТА НА СДСМ Една од мерките која СДСМ изминатиов период ја ...
| | веќе видена

Во атарот на село Виничани, Општина Градско, Нуредин Делиќ и неговото семејство имаат насадено 7 декари куртовска капија, 10 декари со дињи од сортата ...
| | веќе видена