Вчера околу 22.20 часот на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка, од полициски службеници од СВР-Куманово бил лишен од слобода М.З.(31) од Велес, затоа што ...
сите 27 | | | прочитана: 12859 | веќе видена

На 06.08.2022 околу 05.40 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопатот Велес-Скопје, на место викано „Пуста кула“, патничко возило „фолксваген голф“ со ...
сите 44 | | | прочитана: 5606 | веќе видена

Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата во текот на вчерашниот ден спроведе зајакната акциска контрола на автопатот Куманово – Скопје – ...
сите 7 | | | прочитана: 2968 | веќе видена

Во тек на вчерашниот ден во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје почина 46-годишната жена од Неготино, која беше претепана од страна на нејзиниот партнер ...
сите 6 | | | прочитана: 1705 | веќе видена

На ГП Табановце, утрово, времето на чекање за влез во државата е околу еден час. На ГП Богородица времето на чекање за излез од државата е од 30 минути. На ...
сите 74 | | | прочитана: 1226 | веќе видена

Исклучително високи се бројките на интервенции на екипите на Итната помош и на домашни посети во Велес за јули, вкупно 2.600, споредбено со претходните години ...
сите 6 | | | прочитана: 893 | веќе видена

Праведна држава со нулта толеранција за корупцијата, добро организиран и квалитетен образовен и здравствен систем, социјална држава во која помошта оди на ...
сите 8 | | | прочитана: 152 | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски постхумно ѝ додели Орден за воени заслуги на првата македонска партизанка Невена Николова Георгиева-Дуња, со што, како што ...
| | веќе видена

БУГАРИТЕ ГО ЗАМЕНИЈА СВОЈОТ ТРНОВСКО-ШУМЕНСКИ ЈАЗИК СО СОФИСКО-ШОПСКИ ЗА ДА МОЖЕ ДА БИДАТ РАЗБРАНИ ОД ДЕЦАТА ВО ЕГЗАРХИСКИТЕ УЧИЛИШТА ВО МАКЕДОНИЈА! Блаже ...
| | веќе видена

Градежната компанија „Бетон“ откако прикажа загуба од безмалку 4 милиони евра по првата половина на 2022, во образложението за Македонска берза, меѓудругото, ...
| | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 8 | | | веќе видена

Секое лето во скопски Аеродром, од страната на Керамидница, може да се забележи поголема група деца и млади кои секојдневно се капат во реката Вардар. Капачи ...
| | веќе видена

Државниот архив на РСМ досега има потпишано билатерални договори или протоколи за соработка со државни архиви на над 20 земји, а меѓу нив и со Државните архиви ...
| | веќе видена

Среќни сме што за неколку месеци успеавме да ја развиеме франшизната мрежа на IQ UP! училишни центри во државата отварајќи 9 (девет) IQ UP! училишни центри, ...
| | веќе видена

Најнапред- КАТАСТРОФА! Тоа се случи со квалитетот и стандардот на животот на припадниците на МВР!!! Квалитетот веќе не е нити под знак прашалник туку не ...
сите 2 | | | веќе видена

Адвокатот Јанаки Митревски кој е и активист за човекови права реагира на молкот и работата на МВР и министерството за труд и социјална политика откако почина ...
| | веќе видена

next