Започнуваат нови возбудувања во Првата и сега единствената Втора фудбалска лига на Македонија, битка за титулата, излез на меѓународната сцена, борба за ...
| | прочитана: 154 | веќе видена

Љубителите на фудбалот во Велес можат да здивнат. Иако многумина ја предвидуваа црната судбината на нивниот миленик Борец, како и онаа на Ренова, многу работи ...
| | веќе видена