Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 22 часа

На вечерашнава трибина на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид говореа повеќе членови на партијата. Така, градоначалникот Пецаков истакна дека во неговата работа се чувствува ...
сите 5 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против С.В.(39) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба наркотични ...
сите 11 | | | веќе видена

Со доделување на наградите за животно дело на актерите Петар Темелковски и Петар Мирчевски, вечерва почнува 57. издание на Македонскиот театарски фестивал ...
сите 7 | | | веќе видена