Кампањата за Парламентарните избори почнува денеска со активности на партиите и коалиците за претставување на изборните програми и кандидатите за пратеници во ...
сите 8 | | | веќе видена

Како што се наближува датумот за првиот круг за претседателски избори, што ќе се одржат на 24 април, така се засилува и реториката на кандидатите за шеф на ...
сите 5 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа најмногу дожд наврна во Претор со 22 литри на квадратен метар, во Охрид 17, во Тополчани 14, во Лазарополе и Прилеп 12, во Крушево 11, ...
сите 13 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 17 | | | веќе видена

Изгубија со 3:0 и не се откажуваат, вели Слободан Трендафилов, претседател на Сојузот на синдикати на Македонија(ССМ) , додека ја врти дебелата црвена папка со ...
| | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 5 | | | веќе видена

Пред граѓаните на Велес, кандидатот за претседател Стево Пендаровски на синоќешниот митинг порача дека државата мора да продолжи напред по европскиот пат, да ...
сите 31 | | | веќе видена

Како и секогаш, Германската стопанска комора ги споделува со овдешните медиуми најбитните информации и согледувања за македонската бизнис околина. Антје ...
| | веќе видена

Ниту годинава овоштарите од Росоман и Градско нема да имаат богат и добар род. По ланската суша поради хаваријата на системот Макарија, која се случи кон ...
сите 2 | | | веќе видена

Еден ден нашите деца ќе нè прашаат, каде бевте кога Македонија исчезнуваше, дел по дел. И кога годинава треба да положиме сметка, што се случило изминатите ...
сите 2 | | | веќе видена

По повод претседателската кампања „Македонија повторно горда“ ќе бидат одржани следните митинзи: -Во Општина Чашка во 17:00 часот во населено место Теово; -Во ...
сите 3 | | | веќе видена

Јавна дебата и соочување на аргументите и фактите, тоа е она што граѓаните го бараат од нас и мора да им го дадеме, имаат право да ги споредат нашите ставови ...
| | веќе видена

Годинешната туристичка понуда на Македонија вклучува 255 хотели, кои се категоризирани според европски стандарди. Меѓу нив има дури 20 хотели со 5 ѕвезди, од ...
| | веќе видена

Во тек се градежните зафати за реконструкција на спортско-рекреативниот комплекс во населба Превалец во Велес. Се реконструираат спортските терени и ќе се ...
| | веќе видена

next