Премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски на вчерашната средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски понуди консензуално усвојување на ...
сите 25 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
| | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против С.В.(39) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба наркотични ...
сите 11 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашната дебата во Велес насловена како „Развојни политики за стабилна економија“ се осврна за темата за ...
сите 16 | | | веќе видена

На вечерашнава трибина на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид говореа повеќе членови на партијата. Така, градоначалникот Пецаков истакна дека во неговата работа се чувствува ...
сите 5 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 35 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 11 | | | веќе видена

Поради обилни врнежи од дожд на патниот правец Македонска Каменица – Делчево (А3), на два километри пред Делчево, сообраќајот се пренасочува преку Виница и ...
сите 33 | | | веќе видена

Серијата „Црвениот поет“ за македонскиот книжевник и комунист Кочо Рацин, ќе има премеира на 60-тите „Рацинови средби“ во Велес кои ќе се одржат од 9 до 15 ...
сите 8 | | | веќе видена

Последните испитувања на водата од Дојранското Езеро од Центарот за јавно здравје Велес, од почетокот на овој месец, покажаа дека е во одлична состојба и е ...
сите 4 | | | веќе видена

По повод 25-годишнината од оформувањето на институцијата Народен правобранител, Делегацијата на ЕУ во соработка со Првата детска амбасада во светот ...
сите 4 | | | веќе видена

Политиката не беше иницијална каписла, но како тргна, веројатно ќе премине од суета во политички пазар, рече денеска д-р Сашко Јовев, разрешениот директор на ...
сите 6 | | | веќе видена

ИСТРАЖУВАЊЕ НА ЦЕНТАРОТ ЗА ГРАЃАНСКИ КОМУНИКАЦИИ (ЦГК) Центарот за граѓански комуникации (ЦГК) направи истражување, кое покажува една сурова реалност во ...
сите 19 | | | веќе видена

Компанијата за производство на масло за јадење, „Кристал“ од Велес, продава голем дел од својот недвижен имот, и тоа во повеќе градови, а меѓу нив и многу ...
| | веќе видена

next