Денеска официјално заврши сезоната (2021/2022) во Првата македонска фудбалска лига (1МФЛ) , новиот шампион Шкупи на стадионот во Чаир триумфираше пред своите ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонските кик-бокс клубови со 68 медали се вратија од Интернационалното куп-првенство „Трофеј Белград 2022“ кој се одржа изминатиов викенд во главниот град ...
сите 3 | | | веќе видена