Од 17:30 часот попладнево на Арената во Скопје стартува новата сезона со првиот меч меѓу Вардар и Борец. Со оглед на околностите домашниот тим не е фаворит, па ...
сите 3 | | | веќе видена

Поради пандемијата на коронавирусот, фудбалската сезона во Македонија која стартува на 9. август со првото коло од Првата македонска фудбалска лига ќе се игра ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред точно три години, на 8 август 2017 година, имавме чест во Скопје да ги нагостиме Реал Мадрид и Манчестер јунајтед, според некои податоци двата најголеми ...
| | веќе видена