Велешкиот бизнисмен Кочо Анѓушев, кој е спонзор на македонскиот фудбалски прволигаш Борец, најави повлекување од клубот, поради тоа што, како што изјави, „оваа ...
| | веќе видена

Александар Васоски со победа ја почна сопствената „одисеја“ на клупата на Академија Пандев. На првиот пријателски натпревар за време на зимските подготовки, ...
сите 2 | | | веќе видена