СВР Штип поднесе кривична пријава против С.В.(39) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба наркотични ...
сите 11 | | | веќе видена

Возило излетало од патот кај тунелот Т1 на делницата Гевгелија - Неготино, информацијата утрово ја потврдил за МИА, Ристе Самарџиев, портпарол на СВР Велес. ...
сите 35 | | | веќе видена

Вчера, на улицата Андон Шурков во Велес, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „опел“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Н. ...
сите 11 | | | веќе видена