Во четири сообраќајки синоќа и рано утрово, повредени се шест лица, меѓу кои еден малолетник од Кочани кој возел мопед, и 61-годишна жена од Прилеп додека ...
сите 21 | | | веќе видена

СВР Велес поднесе кривична пријава против Б.Д.(50) од Демир Капија - вработен во ЈП „Национални шуми“ – Шумско стопанство Демир Капија, поради постоење ...
сите 2 | | | веќе видена

Пожарникари од Територијалната противпожарна единица Велес вчера два часа се бореле со огнот во боровата шума над соборната црква „Св.Пантелејмон“ каде се ...
сите 4 | | | веќе видена