Планот за економски раст што го презентираа премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев има цел „да ја зголеми конкуретноста на ...
сите 6 | | | веќе видена

Светскиот ден на мирот (21 септември), Коалицијата О2 за чист воздух и Првата детска амбасада во светот „Меѓаши“ ќе го одбележи со мировен марш за право на ...
сите 5 | | | веќе видена

Додека Владата молчи, на големо кружат информации дека фирмата во која што управител е братот на вицепремиерот Кочо Анѓушев, ќе има профит од неколку стотици ...
сите 17 | | | веќе видена

Без електрична енергија во текот на утрешниот ден ќе останат дел од корисниците во општините Центар, Сарај, Ѓорче Петров и Студеничани, соопшти Регионалниот ...
сите 13 | | | веќе видена

„На 15-ти октомври сите велешани ќе бидат исправени пред еден многу важен избор. Граѓаните ќе одлучуваат по кој пат треба да се движи Велес во наредните четири ...
сите 9 | | | веќе видена

-Токму во духот на овие препораки е дека познавањето на македонскиот јазик е клучен фактор и мост за комуникација на сите граѓани и заедници кои што се ...
сите 2 | | | веќе видена

Вчера во 12.45 часот на Граничен премин Аеродром „Александар Велики“, на излез од Република Македонија, полициски службеници го лишиле од слобода лицето С.М. ...
| | веќе видена

Рождество на Пресвета Богородица е еден од големите празници на Светата православна црква. Иако овој празник се смета за почеток на сите празници, сепак, тој ...
сите 7 | | | веќе видена

Solomun, Johannes Brecht (live) и Lehar во Скопје!

Win Music Freedom забавите продолжуваат со повторното гостување во Македонија на светскиот суперстар DJ и продуцент Solomun. Заедно со него ќе настапат и ...
 • 22:59:00 , 22 Сеп, 2017 до 05:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Win Music Freedom Mk
 • 756 доаѓаат, 451 можеби
 • „Сон на летната ноќ" во режија на Иван Поповски

  Театарот „Мастерскаја П. Фоменко” од Москва, на 22 и 23 септември на сцената на МНТ, ја претсавува претставата добитник на престижната награда „Златна Маска” ...
 • Македонски Народен Театар, Скопје
 • 20:00:00 , 22 Сеп, 2017 до 23:00:00 , 22 Сеп, 2017
 • Иван се враќа дома
 • 118 доаѓаат, 303 можеби
 • Health, Fitness & Wellness Expo #3

  Ви го најавуваме третото издание на единствениот настан за здрав животен стил, овој пат на нова локација, на отворено - ГРАДСКИ ПАРК, на теренот на Работнички. ...
 • pin Терен на ФК. Работнички - Градски Парк, Скопје
 • 11:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 19:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • Health, Fitness & Wellness Expo
 • 255 доаѓаат, 431 можеби
 • Граѓаните за промени - Ден на граѓанските организации

  Во духот на приближувањето на граѓанскиот сектор кон својот двигател - граѓаните, Цивика мобилитас го организира третиот Национален форум на кој ќе се ...
 • Школка Градски Парк Скопје, Skopje
 • 11:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 17:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Civica Mobilitas
 • 273 доаѓаат, 414 можеби
 • Forestdelic & Friends 2

  Forestdelic & Friends 2 Two Stages: Psytrance powered by Forestdelic Records Chillout powered by Axios Records ...
 • near Skopje
 • 22:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 10:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • Forestdelic records
 • 181 доаѓаат, 391 можеби
 • „Сон на летната ноќ" во режија на Иван Поповски

  Театарот „Мастерскаја П. Фоменко” од Москва, на 22 и 23 септември на сцената на МНТ, ја претсавува претставата добитник на престижната награда „Златна Маска” ...
 • Македонски Народен Театар, Скопје
 • 20:00:00 , 23 Сеп, 2017 до 23:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Иван се враќа дома
 • 92 доаѓаат, 263 можеби
 • „Иван се враќа дома” - Фестивал на претстави од Иван Поповски

  Еден од најреномираните московски театри „Мастерскаја П. Фоменко”, од 16 до 23 септември, на сцената на МНТ, ќе го прикаже фестивалот на претстави од режисерот ...
 • Македонски Народен Театар, Скопје
 • 17:59:00 , 16 Сеп, 2017 до 21:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Иван се враќа дома
 • 186 доаѓаат, 334 можеби
 • Клеопатра - Балетски Спектакл / Cleopatra Ballet

  КЛЕОПАТРА - Балетски спектакл 27.09.20017 во 20.00 часот во МОБ Билетите се пуштени во продажба на билетарница на МОБ 02/3118451, ЈУГОТОН ГТЦ 1-кат, и онлајн ...


  На 21 Септември