ДЕЛ ОД ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ ЈА ПОЧНАА РАБОТАТА ВО ОПШТИНИТЕ КАДЕ СЕ ИЗБРАНИ Дарко Костовски, новиот градоначалник на Општина Бутел, денеска го доби уверението на ...
сите 18 | | | веќе видена

За политичарите во кампањата за локалните избори како да не постои Ковид-19. И покрај тоа што на сила и понатаму се мерките за задолжително носење на заштитна ...
сите 6 | | | веќе видена

Бројот на активни ковид случаи во земјава се зголемува. Според вчера објавените податоци од Институтот за јавно здравје, активни се 6.395 случаи од кои ...
сите 8 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути Од речиси 2.000 евра до 10.000 се месечните просечни нето-плати во ТОП 10 компании по просечна плата, покажува анализата на порталот ...
| | веќе видена

Викендот кој измина беше среќен за многумина играчи во Sport Life, а, секако, најсреќен меѓу сите нив е обложувачот кој уплатил тикет во скопско Ченто. На ...
| | веќе видена

Бројките на новодијагностицирани со Ковид 19 растат, вакцинацијата за прва доза речиси замре, ретко кој носи заштитни маски и затоа не очекува тежок зимски ...
сите 2 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
сите 14 | | | веќе видена

Денеска се случи и примопредавањето на фунцкијата - нов градоначалник на Општина Велес. Поранешниот градоначалник, Аце Коцевски, свечено му ја предаде ...
сите 3 | | | веќе видена

Синоќа околу 19:20 часот кај наплатната станица Демир Капија, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Михајлово го лишиле од слобода ...
сите 51 | | | веќе видена

Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата веќе изнесува 200.412, откако вчера беа потврдени нови 511 случаи. ...
сите 7 | | | веќе видена

Продолжува скринингот за Ковид-19 во основните и средните училишта, а досега не е откриен ниту еден позитивен случај. Од почеток на пандемијата досега во ...
сите 10 | | | веќе видена

Во Ликовниот салон во Велес синоќа беше отворена самостојна изложба „МЕТАКОСМИЈА“ на академските сликари од Скопје Ангелина Споровска Муковска и Владо ...
сите 2 | | | веќе видена

На 28 Октомври