Луѓето кои живеат во зградата во Аеродром вчера неколку часови стоеја пред својот влез и беше потребна брза интервенција, при што Армијата на Република ...
сите 4 | | | прочитана: 71621 | веќе видена

Гласот ЗА на 30 септември е глас за економски стабилна и просперитетна иднина порача Вицепремиерот Кочо Анѓушев во обраќањето на трибина на коалицијата „Излези ...
сите 14 | | | прочитана: 50595 | веќе видена

Се’ погласни се шпекулациите дека СДСМ е подготвена да се дрзне и на фалсификат на самиот референдум, предупреди од собирот во Велес Генералниот секретар на ...
сите 11 | | | прочитана: 11340 | веќе видена

На Криволак се пука со осиромашен ураниум, Заев рекол дека е православен Албанец, со договорот за името ќе се избрише еден од најстарите народи во светот , се ...
сите 3 | | | прочитана: 10489 | веќе видена

Пет лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера околу 13:30 часот на ул.“Маршал Тито“ во Градско помеѓу мотоцикл марка „Јамаха“ со скопски ...
сите 7 | | | прочитана: 6238 | веќе видена

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов изјави дека за вчерашниот случај со евакуираните жители од ТЦ „Скопјанка“, за жал Градот нема многу законски надлежности ...
сите 5 | | | прочитана: 4866 | веќе видена

ГРОМ бара Заев и Ципрас да објаснат дали е загрозен македонскиот јазик и идентитет Претседателот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски го повика премиерот Заев да го ...
сите 8 | | | прочитана: 2302 | веќе видена

Нема план Б за европската иднина на нашата земја. Заслужуваме да бидеме дел од Европа на која чекаме 27 години. Ни треба одлучност, а не калкулантство. Треба ...
сите 3 | | | прочитана: 1694 | веќе видена

Детската амбасада „Меѓаши“ денеска ја започна кампањата против врсничкото насилство, која ќе се одвива во текот на целата учебна година на национално ниво под ...
сите 4 | | | прочитана: 1223 | веќе видена

Во организација на општина Велес денеска со рекреативно возење на велосипеди, ролери и други алтернативни превозни средства од плоштадот „С’рмаале“ до ...
сите 3 | | | прочитана: 1195 | веќе видена

Поради изведување асфалтерски работи на регионалниот пат Р-1105, на потегот од селото Давидово до Удово, в среда од 9:00 до 17:00 часот ќе се пренасочува ...
сите 10 | | | прочитана: 1184 | веќе видена

На 25 Септември