Во изминатите три дена се направени се 2.880 тестови, а регистрирани се 180 нови случаи на Ковид-19. Оздравени се 153, а починати нема, соопшти денеска ...
сите 129 | | | прочитана: 1646 | веќе видена

Време зa читање: 5 минути Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство по барање на ЈП „Национални шуми“ – Скопје, согласно член 57 став 2 од ...
| | прочитана: 861 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ...
сите 37 | | | прочитана: 569 | веќе видена

На 28 јуни 1921 година во Софија е убиен Ѓорче Петров, револуционер кој целиот свој живот го посветил на борбата за слобода на македонскиот народ. Тој е еден ...
| | веќе видена

„Тешко ли се живее од копаничарство? Скоро и никако не се живее, но задоволството е поголемо од сè друго“, раскажува некогашниот драмски аматерски режисер, ...
| | веќе видена

Делегацијата на германското стопанство и Македонско-Германското стопанско здружение денеска во Скопје беа домаќини на првата панел дискусија на тема: „Владеење ...
сите 2 | | | веќе видена

Почитувана Министерке за одбрана, г-ѓо Славјанка Петровска. АРМ била, Е и треба да остане гарант на мирот и стабилноста на државата, но под Ваше и раководство ...
сите 2 | | | веќе видена