„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
| | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекува вкупно 961 пациент позитивен и суспектен на корона вирусот. По ...
сите 107 | | | веќе видена

Сообраќајната полиција во акција во Тетово. Штип, Битола, Струмица и Велес регистрирала 540 прекршоци, а најмногу од нив возеле со брзина поголема од ...
| | веќе видена

„Одамна размислувавме за можноста што повеќе да ги доближиме книгите до нашите читатели што секојдневно нè следат и нè поддржуваат, особено во оние места каде ...
| | веќе видена

На 15 април, Сојуз за младинска работа ја заврши обуката за работници со млади. Четиринаесетмината кои добија сертификати се првите кои посетувале образовна ...
| | веќе видена

Додека бизнисите на граѓаните трпат и чекаат со месеци наплата, додека нема поврат на ДДВ, велешката „Брако“ на Кочо Анѓушев експресно наплатила 3.62 милиони ...
сите 7 | | | веќе видена

На наплатната станица Петровец, во правец Скопје – Петровец, како и на наплатаната станица Миладиновци, во правец Скопје – Миладиновци поставени се знаци за ...
сите 14 | | | веќе видена

Среќен сум што на следните избори, по 8 години откако првпат тоа го предвидовме во Изборниот законик, ќе профункционира утврдување на идентитетот на гласачите ...
| | веќе видена

Во пресрет на најголемиот христијански празник, Воскресението Христово – Велигден, издавачката дејност на Повардарската Епархија „Св. Ѓорѓи Полошки“, со ...
| | веќе видена

Колекцијата „Постродовост поглавје 4“ на дизајнерот Драган Христов е четврти дел од низата колекции насловени „Постродовост“ и ги застапува темата на родова ...
сите 2 | | | веќе видена

Одличен меч со дури 4 погодоци одиграа попладнево градските ривали Работнички и Македонија ЃП на нашиот најголем стадион во Скопје. На крајот мечот заврши со ...
сите 21 | | | веќе видена

Ова е животна приказна на 17-годишната Мартина Дејаноскa напишана во прво лице. По сè она што го поминав и разочарувањето по објавената пресуда, решив да ја ...
| | веќе видена

Стрип центарот на Македонија-Велес започна со локалната имплементацијата на меѓународниот проект CAN(Comic alliance Networking) FOR BALKANS- финансиран од ...
сите 2 | | | веќе видена

Како што претходно информиравме, полицијата спроведе акција на патарината кај Сопот попладнево во која беа уапсени две лица. Лидер дознава дека еден од ...
| | веќе видена

next