Вчера околу 18.50 часот на регионалниот пат Велес - с.Мамутчево, на место викано „Петрово чешмиче“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило ...
сите 4 | | | веќе видена

Во тек на отстранување на одроните од претпладнето сообраќајот се одвиваше по една коловозна лента. На терен беа активирани екипи на Јавното претпријатие ...
сите 78 | | | веќе видена

Основниот суд Велес му пресуди осум години затвор на кавадарчанецот Благој Пешиќ (69) за полов напад врз дете кое не навршило 14 години, пишува сдк.мк. ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Кино Фросина вечерва (7 декември) од 20 часот премиерно ќе биде изведена претставата „Хумана приказна” од Кaтерина Момева во режија на Бесфорт Идризи . ...
| | веќе видена

Пишува: Зоран Ѓоршоски Чекавме цела есен, чекавме 17 кола, и конечно дојде 8 декември и последното есенско коло во тековната 2019/2020 сезона во ПМФЛ. И ...
сите 7 | | | веќе видена

Граѓанските активисти кои се обединија со цел сите да живееме во почиста средина и да дишеме поквалитетен воздух, се во исчекувања на првиот рок за исполнување ...
сите 2 | | | веќе видена

Охрид, 12. декември 2019 (ИНПРЕС) – Емилија Николовска, ученичка во деветто одделение во ОУ „Григор Прличев“ од Охрид освои бронзен медал на 16. Меѓународна ...
сите 9 | | | веќе видена

Стартуваше со производство леарницата Краунфилд Фаундри во Пробиштип, за која невладините и граѓаните пред да почне изградбата реагираа и бараа потврда од ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во рамки на проектот „Лице в лице со Претседателот“, денеска ја посети општина Дебар. Во разговорот со новинарите Пендаровски ...
| | веќе видена

„Потпретседателката на СДСМ и министерка за труд и социјална политика Мила Царовска вчера вечер во Велес учествуваше на трибина посветена на борбата против ...
| | веќе видена

На повеќе локации во Велес, пред пешачки премини, локалната власт постави безбедносни столпчиња. Со ова дополнително се означува просторот пред пешачките ...
сите 2 | | | веќе видена

next