Владата на вчерашната седница ја прифати Предлог-програмата на Министерството за здравство за задолжителна имунизација на населението во Северна Македонија за ...
сите 9 | | | веќе видена

СВР Велес поднесе кривична пријава против М.Д. (52) од Велес, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени ...
| | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, на некои повисоки места со наместа остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција ...
сите 100 | | | веќе видена

Три дена по веста за екс директорот на АЕК, Роберт Орданоски и неговата согпруга Агнеса, тој бара брачен советник кој ќе го поучи како да постапува понатаму во ...
сите 2 | | | веќе видена

Двајца возрасни граѓани вчера биле измамени од лица кои им нуделе огревни дрва. Според информациите од полицијата првиот случај е пријавен од 81-годишен жител ...
сите 7 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство во Велес до Основен суд Велес поднесе Обвинителен предлог против две лица за кривично дело – Тешки дела против безбедноста на ...
сите 38 | | | веќе видена

ДЕМАРШ ОД БУГАРИЈА ОТКАКО ВО ВЕВЧАНИ Е ЗАПАЛЕНО БУГАРСКО ЗНАМЕ Остар вербален демарш доставил до македонското Министерство за надворешни работи, бугарскиот ...
| | веќе видена

ДЕНЕС НОВИ 477 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 ...
| | веќе видена

Штипјани во 2021 година ќе пијат поскапа вода за 5,4 %. Одлуката од локалната самоуправа ја правдаат со предлог цените дадени од Регулаторната комисија за ...
| | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 391 пациент позитивен и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 121 | | | веќе видена

На 17 Јануари