Денеска ја почнавме акцијата „Важно е! Од тебе зависат промените“. Денеска бевме во Охрид, поминавме навистина фантастично, приемот кај охриѓани е навистина ...
сите 5 | | | веќе видена

Родителите на децата со попреченост од Куманово се жалат дека со месеци наназад не можат да добијат термин и да ги однесат децата на преглед во комисијата за ...
| | веќе видена

На 22 Септември во Синеплекс се одржа премиерата на независниот, домашен филм „Te Dua, Жими Мене“. Филмот премиерно го погледнаа четири полни кино сали, а ...
| | веќе видена

Три ЕР трактори од Дирекцијата за заштита и спасување се приклучија на Ј.П „Национални шуми“, Подружница Бабуна Велес, кои веќе трет ден го гаснат големиот ...
сите 25 | | | веќе видена

Вработен во Општина Неготино е под сомнеж дека за време на панаѓурот наплаќал во кеш за користење јавен простор, заработи кривична, информираа денеска од СВР ...
сите 8 | | | веќе видена

Десната лента од автопатската делница Катланово - Петровец на Коридорот 10, која 4-5 години е затворена за сообраќај, ќе биде пуштена за сообраќај до крајот на ...
сите 11 | | | веќе видена

Оперативниот директор на Грин Машинс, ќерка фирма на велешки БРАКО, Ангел Анѓушев, на бизнис форумот кој се одржа во Тирана во рамките на Берлинскиот процес, ...
сите 9 | | | веќе видена

Во Музејот на современата уметност, вечер во 19 часот ќе се одржи настанот „Пејзаж на вознемиреност – единаесет критични жешки точки во Република Македонија“, ...
сите 4 | | | веќе видена

Дваесет и шестото издание на меѓународниот фестивал „Денови на комедија“ беше отворен вчера во НУЦК „Трајко Прокопиев“ Куманово. Пред публиката настапи ...
сите 7 | | | веќе видена

Транспарентноста на државните институции, Владата, министерствата, јавните претпријатија, агенциите, инспекциите, се меѓународно поставени стандарди. Тоа е ...
сите 9 | | | веќе видена

Детска градинка „Димче Мирчев“ Велес Вонреден инспекциски надзор ја тресе велешката градинка „Димче Мирчев“ потврдија од Министерството за труд и социјална ...
сите 16 | | | веќе видена

Со првиот Јуниор Куп, турнир во мини ракомет, најголемата и најдобро организираната школа за ракомет во Македонија, дел од проектот „Ракомет За Секое Дете“, го ...
сите 3 | | | веќе видена

На 5 Октомври