На масовниот вакцинален пункт во Велес во спортската сала на ССОУ „Коле Неделковски“ по паузата викендов, денеска продолжи вакцинацијата на населението за што ...
сите 89 | | | веќе видена

Физички напади во казино и на улица, во полиција пријавиле демиркапиец и кавадарчанец. За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. ...
сите 10 | | | веќе видена

ИНДИСКИОТ СОЈ Е ДЕТЕКТИРАН ВО МАКЕДОНИЈА Минатата недела кај еден пациент кој е хоспитализиран во приватна болница, е детектирано присуство на „индиски“ сој на ...
| | веќе видена

Трет ден ВМРО-ДПМНЕ ги блокира расксниците во Скопје и во десет други градови како знак на револт кон владата на Заев околу преговорите со Софија. Велес и ...
сите 40 | | | веќе видена

Како да не е доволен проблем пандемијата и грижата за болните вработените во Клиничкиот центар и граѓаните кои одат таму на доктор, треба да се пазат и од ...
| | веќе видена

Големи загуби и изгубени приходи, затворени врати и празни кревети. Ова е заедничко за речиси сите хотели во 2020 година. Короната кризата направи вистински ...
| | веќе видена

Со доделување на Рациновото признание на Милован Стефановски за „Теорија за кучешката година“ и на Почесното Рациново признание на Ала Генадјевна Шешкен, руски ...
сите 24 | | | веќе видена

next